20 kwietnia 2014

be ready for all the adversity of fate

Gotowym trzeba być zawsze. Niezależnie od sytuacji.

 Nie chcę tu zaraz wypisywać wielu teorii. Chcę podać jakiś przykład z naszego życia. Każdego dnia możemy spotkać przeciwność losu. Tak jak np: kryzys w związku, ale i problem z rodzicami. No bo co możemy zrobić kiedy nagle na ulicy zaczepia nas nieznany człowiek i wyrywa torebkę, szykując się do ucieczki. Niedoświadczona osoba będzie bezbronna. Nic nie zdoła zrobić, a jej wołania o pomoc rozwieje chwila nieuwagi. Weźmy do przykładu już doświadczoną osobę, która uczyła się samoobrony i szybko biega. Zareaguje błyskawicznie! Tylko po co mamy niby płacić za specjalne kursy samoobrony? No właśnie. Wystarczy nam przygotowanie psychiczne i ostrożność. Wiem, możecie sobie pomyśleć, że w mieście to tak łatwo o ostrożność. Nie. Za bardzo przyjeliście tę sytuacje do siebie. To nie ma być naprawdę! To musisz czuć i widzieć w myślach. To właśnie pomoże nam w uprawianiu sportu. Myślmy, że dotrwamy, wyobraźmy sobie ten finał - koniec naszego wysiłku!
 W książce Reginy Brett ''Jesteś Cudem" - dowiedziałam co tak naprawdę znaczy logiczne myślenie i psychologiczne wytłumaczenie. Nie można się nigdy poddać. Tak naprawdę nie liczy się liczba upadków, ale liczba tych powstań!
http://distilleryimage0.ak.instagram.com/68def616aec711e3930d0e08ef1db704_8.jpg
Zapraszam was na mój instagram -> (klik)
Piszcie w komentarzach co was interesuje.


3 komentarze:

 1. Piszesz bardzo ciekawie i mądrze :) Zgadzam się z Tobą w stu procentach z tym,że "nie liczy się liczba upadków, ale liczba tych powstań!" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Smakowite zdjęcie. Post ciekawy.
  Obserwuję i liczę na to samo z twojej strony.
  http://my-crazy-pictures.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli spadnie się z konia trzeba szybko wstać by ten koń nie uciekł ;)

  http://rowanberryx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń